Misyonumuz

"Huzur" romanın yazarı Ahmet Hamdi Tanpınar "Sahnenin Dışındakiler" romanında huzursuz bir şekilde sormuştur: “İnsanın kendi hayatına istikamet verecek bir fikri bulması ne kadar güç… Ayakkabı değil ki, hazır alayım… Kimin için yaşayacağım? Kimin için çalışacağım? Bu nasıl bir mahlûktur? Dünyası nedir? Ne düşünür? Ne yaşar? Ne yapar?”

Kariyer planlarını yapacak öğrencilerimize önerilerimiz:

Kendini Tanı! Kişiliğine özgü yönlerinizi, değerlerinizi, bilgi, beceri, ilgi alanlarınızı ve yeteneklerinizi keşfetmenizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi tespit edin. Nasıl bir hayat yaşamak istediğine karar vermelisiniz.

İş Yaşamını Tanı! Kendine uygun iş alanlarını keşfetmek için staj programlarına katılın; iş dünyasının yeni mezunlardan beklentilerini iş dünyasındaki profesyonellerden dinleyin; güncel iş alanlarını, iş fırsatlarını ve gündemi takip edin. Piyasanın beklentilerini iyi anlayın.

Kişisel Vizyona Sahip Ol! 10, 20, 30 yıl sonra kendini nerede görüyorsun? İş dünyasındaki bu yolculuğunda ihtiyaç duyacağın ama senin sahip olmadığın bilgi, beceri ve yetenekleri kazanmak için bir yol haritan, eylem planın olsun. Bu eylem planını güncellemeye ve gerçekleştirmek için hayat boyu öğrenmeye açık olun.

İş Yaşamına Hazırlan! İş başvuruları için özgeçmişinizi hazırlayın; provalarla mülakatlara hazırlanın. Hangi kariyer yolunu seçersen seç kişisel gelişim eğitimlerine, koçluk görüşmelerine katılarak yetkinliklerinizi geliştirmenizi öneririz.